Eğitim Protokolü

Eğitim

Eğitim Protokolü

DEHUKAM ile MTA Genel Müdürlüğü arasında 28 Mart 2017 tarihinde imzalanan Deniz Hukuku Alanında İşbirliği Protokolüne dayanılarak 19 Haziran 2017 tarihinde “Deniz Hukuku Alanında İşbirliği Protokolü Çerçevesinde Eğitim Protokolü” imzalanmıştır.

MTA, deniz yetki alanlarımız başta olmak üzere tüm kıyı ötesi alanların jeolojik yapısının araştırılması, yeraltı kaynaklarının ortaya çıkarılması, kıyı ve kıyı ötesi alanlarla ilgili bilgi ve bilimsel altyapı hizmetlerinin üretilmesi, çevre koruma bilinciyle modern teknolojilerden yararlanılarak üretilen bilimsel altyapı bilgilerinin sağlıklı ve seri bir şekilde kamuoyuna sunulması maksadıyla faaliyet alanının kapsamına karalar yanında denizleri de almıştır.

Bu Alt İşbirliği Protokolüyle DEHUKAM tarafından, MTA’nın yürüttüğü deniz araştırmalarıyla ilgili olarak MTA personelinin hukuki bilgilerini arttırmak için; “deniz alanlarının hukuki statüsü” konusunda MTA’da 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında sertifikalı meslek içi eğitim programı düzenlenmiştir.

MTA hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

DEHUKAM, benzeri işbirliği protokollerini Türkiye’nin denizcilikle alakalı yetkin kuruluşlarıyla gerçekleştirmek üzere görüşmelerini sürdürmektedir.